Sportovní centrum

Pilates - protahování

Při tomto pomalém cvičení zapojíte všechny svaly Vašeho těla a tím získáte zpevněnou postavu, stabilnější páteř, naučíte se správně dýchat, dosáhnete štíhlejších a vytvarovaných svalů, perfektní kondice, zlepší se krevní oběh, koncentrace a jako bonus získáte větší sebedůvěru.

Cvičení Pilates® se řídí šesti jednoduchými principy. Jejich zvládnutí je klíčové pro co nejlepší výsledky cvičení pilates. Z počátku jde o zdánlivě jednoduchý pohyb horní nebo dolní končetinou, hlavou, trupem. Jednoduchost je však skutečně zdánlivá. K tomu, abychom došli k přesnému pohybu, vyžaduje námahu, velké soustředění a vytrvalost. Začínáme tedy od nejjednodušších cviků a pokračujeme až k těm nejsložitějším.

Princip soustředění: důležité je věnovat pozornost každému cviku pilates a vnímat pohyb. Princip kontroly: svaly jsou pod taktikou mysli, která je nutí pracovat co nejefektivněji. Soustřeďte se na každý pohyb, aby byla duševní i tělesná stránka v souladu a Vaše pohyby tvořily vyváženou kontrolovanou a plynulou sekvenci, kdy jeden pohyb ladně přechází v další.

Princip dýchání: pravidelným dýcháním se objem plic zvětšuje a při výdechu se zmenšuje. Tento mechanismus je primárně zabezpečovaný pohybem bránice a sekundárně pohyby hrudního koše a dalších dýchacích svalů. Nikdy v žádném případě byste neměli přerušovaně dýchat. Dýchejte vždy zhluboka, vdechujte nosem a vydechujte ústy.

Princip přesnosti: Přesnost má schopnost změnit výsledky každého pohybu z povrchních na intenzivní. Soustřeďte se nejen na to, abyste dokončily pohyb, ale také na to, abyste ho udělali co nejdokonalejším.

Princip plynulosti: cvičení pilates se od ostatních cvičebních programů liší právě principem plynulosti. Pohyb je od přírody plynulý, v každodenním životě se střetáváme s pohyby, které jsou vzájemně propojené a nikdy osamostatněné či izolované jeden od druhého. V cvičebním programu se soustřeďte na plynulost jednotlivých pohybů, ale také na vzájemnou návaznost cvičení.

Princip centrum (Powerhouse):Všechny pohyby vycházející ze silného centrálního jádra – z oblasti mezi spodním žeberním obloukem a spojovací linií pánevních kostí. Příčně břišní svaly zde tvoří „silovou pleteň“, jíž Pilates říká také „powerhouse“. Při chybném držení těla nebo při potížích se zády je centrum těla oslabeno. Prvním cílem Pilatesových cvičení je toto centrum posílit svalovým cvičením se záměrem dosáhnout plynulých pohybů bez námahy a podpořit správné držení těla.

Čtvrtek

15:45Pilates - protahování
Instruktor PetrRezervace