Sportovní centrum

FLOWIN® je cvičební nástroj skládající se z velké desky a sady malých podložek pod ruce, nohy, kolena a lokty, pomocí kterých se po desce kloužeme. Je to podobné jako drhnout podlahu , a vaše tělo Vám za to poděkuje.

Cvičení na FLOWINU® je dynamické a zábavné. Posílíme a spálíme zároveň, a to jen díky klouzání se na speciální podložce. Využíváme pouze hmotnost našeho těla. Cvičení má mnoho forem od dynamického až po pomalé blížící se pilates. Klouzáním provádíme různé výpady, pohyby podobné dřepu, kliku, nebo uklízení podlahy. Plynulými tahy postupně posílíme a protáhneme všechny svaly, přitom nepřetěžujeme klouby přebytečnými nárazy.

Výhodou cvičení je zapojení hluboko uložených svalů stabilizačního systému páteře s nutností překonávat odpor. Tím se FLOWIN® liší od ostatních cvičení.

Může se stát, že cvik jednoduchý na pohled neuděláte z důvodu ochablých svalů, avšak cvičení na FLOWINU® se dá modifikovat a přizpůsobit tak, abyste to zvládli, měli ze cvičení radost a zvyšovali tak svoji kondici.